birisi sürekli güveninizi sarsıyor

sevmek, birine sizi incitme şansı vermek gibi… bir insana tamamen güvendiğinizde şüphesiz, otomatik olarak iki sonuç elde edersiniz; hayat boyu bir arkadaşınız olur veya hayat boyu unutmayacağınız bir ders. her ikisinin de olumlu sonuçları var. birinde o kişinin sizi önemsediğinden eminsinizdir, diğerinde hayatınızdan bu tür insanları çıkarma fırsatı elde edersiniz.

bir insana güven duymak vakit alıyor. özellikle güveniniz bir kaç defa sarsılmışsa. ancak, bu durum sadece güveninizi sarsan insanlarla ilgili değil. neden böyle insanlarla iletişim içine girdiğinize dikkat etmeniz gerekiyor. yani aslında bizim bu durumdaki payımızı göz ardı etmemek lazım. hayatımızda sürekli önümüze çıkan sorunlara dikkat edip bizimle ne ilgisi olduğunu bulmamız ve kendimizde benzer bir sorun olup olmadığını iyi gözlemlememiz önemli. sürekli başkalarını sorumlu tutmakla sonuç elde edemeyiz.

güvenhayatımızdaki iletişim ve ilişki sorunlarında ‘neden benim başıma geliyor’ sorusunu cevaplamadan bıraktığımızda, sadece şikayet etmiş olmaktan öteye gidemiyoruz ne yazık ki. güveninizin sürekli sınanması durumunu da doğru değerlendirmek önemli. ancak, bunu sıkıntınızı büyütecek bir noktaya getirmeden doğru analiz ettiğinizde, bir süre sonra bu konuda problem ortaya çıkamadan önce farkedecek farkındalığa ulaşırsınız.

insanlara güven duyun ama bunu tam tanımadan yapmayın. genel olarak insanlara olan güveninizin zayıflamaması ve herkesi potansiyel hayalkırıklığı olarak görmenizi önlemek için konuyu kendi haline bırakmayın. zamanla bırakma zamanı geldiğinde bunu net olarak göreceksiniz. herkesin farklı özellikleri ve bizim de farklı beklentilerimiz var. doğru insandan, doğru beklentiniz olsun.

 

0 0 oy
Yazıyı Puanlayın
0
Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın :)x
()
x