More share buttons
Share on Pinterest
Paylaşın


Submit

 

hayat, risk almakla; ilk anda hiç bir zaman yapamayacağınızı düşündüğünüz şeyleri yapmakla; biraz çılgın olmak, kalbini takip etmek ve başkaları ne der diye endişelenmemekle ilgili. ve hepsinden önemlisi, kim olduğunuzu ve ne olduğunuzu öğrenmeyi sevmekle ilgili.

 

kendimize nasıl davrandığımız önemli

kendini kucaklakendimizle olan ilişkimiz, hayatımızda olmuş ve olacak bize en yakın ve en önemli ilişki. genellikle bunu hiç aklımıza getirmeyiz. hatta çok sevdiğim bir söz var; “hayatında en çok vakit geçireceğin kişi kendinsin. o yüzden, olabildiğince ilginç olmanda fayda var.” kendinizden sıkıldığınız oluyor mu hiç? ara sıra çevremde oluyor böyle söyleyenler. kendinizden sıkılıyorsanız kendinizle olan ilişkinizde sorun var demektir. kulağa garip geliyor ama bu bir gerçek.

en son ne zaman biri size düşüncelerinizin ve nasıl hissettiğinizin onun için önemli olduğunu ve sizi olduğunuz gibi sevdiğini söyledi? en son ne zaman biri size iyi bir iş çıkardığınızı söyledi veya sizi sadece mutlu olmanız için bir yerlere götürdü? ve en son ne zaman o biri ‘siz’ oldunuz? kendinize nasıl davranıyorsanız başkaları da size öyle davranıyor. nasılsanız, kendinizi o halinizle sevmelisiniz yoksa başkası öyle sevmeyecek. derinizin altındaki varlıktan gerçekten hoşnut olduğunuzda, sadece herkes sizi sevmeyecek, bunu önemsemeyeceksiniz de. çünkü olduğu şekliyle yaşıyor olacaksınız. böyle bir sorgulamanız veya sorununuz olmayacak.

siz kendinize nasıl davranıyorsunuz? kendinizle olan ilişkiniz nasıl? belki de artık kendinize nasıl davrandığınızı önemseme zamanı.

 

Share on Pinterest
Paylaşın


Submit