hayat, risk almakla; ilk anda hiç bir zaman yapamayacağınızı düşündüğünüz şeyleri yapmakla; biraz çılgın olmak, kalbini takip etmek ve başkaları ne der diye endişelenmemekle ilgili. ve hepsinden önemlisi, kim olduğunuzu ve ne olduğunuzu öğrenmeyi sevmekle ilgili.

 

Sağlığınızı önemseyin

zayıflamak için değil sağlıklı kalmak için egzersiz yapmak çok daha faydalı. zayıflamak için yaptığımız egzersiz zaten istediğimiz kiloya indiğimizde bitiyor… devamlılık önemli. vücudumuzu beslemek üzere yemek yemek, sadece keyif için yemekten daha önemli. yemekten keyif aldığımız yiyeceklerin sağlıklı olması, vücudumuzun sağlıklı olması anlamına geliyor.

sağlıklı kalınabur cuburlar çok eğlenceli ve yemesi keyifli ama yiyecek listemizdeki yeri fazla olduğunda sağlığımızı ciddi ölçüde tehdit ediyor. en büyük yanılgı bizi hemen öldürmemesi… ama yaş ilerledikçe vücutta yarattığı zayıflık, sağlık harcamalarımızı arttırıyor. ve tabi en önemlisi hayat kalitesini düşüyor. tamamen uzaklaşmak zor ama fast food ve abur cubur yemeyi çok seyrek hale getirdiğimizde sağlık riskini epey düşürebiliyoruz.

yüzebiliyorsanız yüzme, bisikletiniz varsa bisiklet, hiç biri yoksa yürüyüş veya koşu, vücudun zinde kalması için önemli. hareket edin. sağlıklı olmak enerjinizin, yaşama gücünüzün artmasını ve hayallerinize ve hedeflerinize odaklanmanızı güçlendirir. sonuç olarak: sağlığımız, yaşamamız için önemli. kaybetmemiz işimize gelmez sanırım. doğru beslenme ve egzersizle bir çok sorunu ortadan kaldırmak mümkün.

bunun yanında, düşünce yapımız da olumlu olduğunda hayat şimdikinden çok daha keyifli gelecek. sadece düşünce yapımız üzerinde çalışmak yeterli değil… o yüzden sağlığımızı da önemseme zamanı.

 

0 0 oy
Yazıyı Puanlayın
0
Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın :)x
()
x